Pytanie : Co jest lepsze – sztukateria gipsowa lub listwy z poliuretanu?

PYTANIE: CO JEST LEPSZE - SZTUKATERIE GIPSOWE LUB LISTWY Z POLIURETANU?

Dziś wiele osób chce ozdobić swoje mieszkanie lub dom gzymsami, rozetami lub łukami ze sztukaterii. Ale przy tym powstaje pytanie: jaki materiał najlepiej nadaje się do tego?

 Ogólnie uznanymi liderami w tej dziedzinie, w tej chwili są dwa rodzaje materiałów: gips i poliuretan. Gips - materiał naturalny, a poliuretan - syntetyczny (rodzaj plastiku). Jeśli porównać wyroby z gipsu i tworzyw sztucznych, więcej zalet ma sztukateria gipsowa. Na czym konkretnie polegają zalety sztukaterii gipsowej?

Zaletą poliuretanu  jest wygoda w tłoczenie i montażu. To jest główna przyczyna promowania tworzyw sztucznych firmami producentami.

Zalety gipsu:

1. W przeciwieństwie do poliuretanu, gips jest przyjaznym dla środowiska i ognioodpornym materiałem

2. Sztukateria gipsowa nie kurczy się. W sztukaterii z poliuretanu za kilka lat mogą pojawić się pęknięcia na krawędziach.

3. Styki w sztukaterii gipsowej są wypełniane gipsem, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. Styki między wyrobami z tworzyw sztucznych, wypełniane specjalnym klejem, dlatego po zainstalowaniu czasami pozostają widoczne.

4. Ale najważniejszą zaletą sztukaterii gipsowej jest to, że z tego materiału można wyprodukować sztukaterię gipsową w każdej nawet bardzo skomplikowanej konfiguracji. W przypadku korzystania z poliuretanu musisz ograniczać się do wyboru z katalogu. Sztukaterię z tworzyw sztucznych wykonać indywidualnie znacznie trudniej, dlatego cena takiej sztukaterii wykonanej na zamówienie, będzie wyższa, niż koszt podobnego produktu, wykonanego z gipsu.

Jeśli jesteś zwolennikiem ekologicznych produktów i technologii, Twój wybór będzie wyjątkowo na rzecz gipsu!

Komentarze (Komentarze mogą dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy. REJESTRACJA)

 
 

Komentarze (Komentarze mogą wnosić tylko zarejestrowani użytkownicy. )

 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

Jesteście pewne, że chcecie zawiadomić administrację portalu o tym, że użytkownik narusza zasady komentowanie i rozmieszczenie kontentu?


Zawiadomić

Skasować
 
 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

 
 
 
Napisać zawiadomienia
Wybierzcie formę zwrócenia :
 
 
 
Identyfikator strony
Identyfikator strony:
1234

Poszukiwanie
 
 

Zamknąć
 
 
Zamówić dzwonek
person
phone
email
record_voice_over
create